شرایط و ضوابط عمومی
 1. تراول استارت ایران طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند.
 2. خدمات و محتوای عرضه شده توسط وب‌سایت تراول استارت ایران جهت استفاده‌ در این وب‌سایت تولید می‌شوند. هر گونه سوءاستفاده از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت تراول استارت ایران و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت.
 3. حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌سایت تراول استارت ایران تولید شده و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به وب‌سایت تراول استارت ایران است؛ وب‌سایت تراول استارت ایران حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.
 4. هرگونه سوء استفاده از نام تراول استارت، سایت اینترنتی تراول استارت، مکاتبه از طرف تراول استارت و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
 5. تمامی اطلاعات موجود در این وب‌سایت از منابع معتبر و مرتبط و توسط کارشناسان این رشته جمع‌آوری، ترجمه و تدوین شده‌اند؛ با این حال به دلیل ماهیت تغییرپذیر این اطلاعات، وب‌سایت تراول استارت مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بخش راهنمای سفر، ویزای توریستی و... بر عهده نمی‌گیرد.
 6. هرگونه سوء استفاده از نام تراول استارت، سایت اینترنتی تراول استارت، مکاتبه از طرف تراول استارت یا استفاده از نام‌های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید، ممنوع بوده و از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس‌دهندگان و سرویس‌گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
 7. وب‌سایت تراول استارت ایران ، بستری برای رزرو آنلاین هتل‌ (و سایر مکان‌های اقامتی موقت) و پرواز است. با انجام رزرو در این وب‌سایت، شما با هتلی که در آن اتاق رزرو کرده‌اید یا با ایرلاینی که یکی از پروازهایش را رزرو کرده‌اید؛ قراردادی قانونی می‌بندید. در این قرارداد، ما تنها نقش واسطه را ایفا می‌کنیم؛ اطلاعات رزرو شما را برای هتل یا ایرلاین فرستاده و ایمیل تاییدیه نهایی را از طرف هتل یا ایرلاین برای شما ارسال می‌کنیم.
 8. بخش رزرو وب‌سایت تراول استارت ایران طوری طراحی شده تا به شما در دسترسی به اطلاعات موجود درباره‌ی هتل‌ها و همچنین قانونی کردن ثبت این قرارداد کمک کند. تسهیلات رزرو موجود بر روی وب‌سایت، تنها برای قانونی کردن قرارداد بین شما و هتل/ایرلاین طراحی شده و مسئولیت هرگونه سوء استفاده و عواقب ناشی از استفاده‌ی نادرست از آن، بر عهده‌ی شخص خواهد بود. در صورت مشاهده‌ی تخلف، دسترسی کاربر به اطلاعات قطع خواهد شد.
 9. در صورت رعایت نکردن مورد فوق، مسئولیت هرگونه جریمه‌ی احتمالی، ضرر مالی و یا سوء استفاده‌های احتمالی اشخاص دیگر، بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.
 10. قیمت‌های نمایش‌داده شده روی سایت به تومان و مبلغ پرداختی توسط کاربر از طریق بانک به ریال می‌باشند.
 11. برای انجام رزرو، کاربر با انتخاب مقصد و خدماتی که در نظر دارد، می‌تواند به بررسی هتل‌ها و پروازهای موجود بپردازد و در صورت نیاز با کارشناسان تراول استارت ایران تماس بگیرد. بعد از انتخاب و اقدام برای رزرو هتل یا پرواز، از کاربر تایید نهایی گرفته می‌شود.
 12. اگر در جریان پرداخت پول، ارتباط با شبکه قطع شود، وظیفه‌ی حل مشکلات احتمالی بر عهده‌ی بانک می‌باشد و هزینه‌ی کم شده از حساب، طبق قوانین بانکی به حساب مشتری برخواهد گشت. وب‌سایت تراول استارت ایران در این روند مسؤولیتی ندارد؛ چون این عمل مستقیما توسط بانک انجام می‌گیرد؛ اما در تسهیل آن تلاش خواهد کرد.
 13. بعد از انجام رزرو هتل و یا صدور رسید یا بلیط، تراول استارت ایران تعهد می‌کند که هتل یا پرواز در آن تاریخ رزرو شده است؛ اما متضمن ارائه‌ی سرویس مناسب از طرف هتل یا ایرلاین به مسافر نیست.
 14. تراول استارت ایران تلاش می‌کند درخواست‌های ویژه‌ی مشتریان در زمان انجام رزرو را به هتل یا ایرلاین منتقل کرده و آن‌ها را انجام دهد؛ اما چون پاسخ نهایی این درخواست‌ها از جانب هتل و ایرلاین خواهد بود، تعهدی نسبت به آن‌ها ندارد.
 15. با تایید رزرو پرواز یا تایید رزرو اتاق از یک هتل، کاربر با قوانین و مقررات مربوط به فسخ رزرو هم موافقت می‌کند. این قوانین در بخش اطلاعات هتل، بخش رزرو و ای‌میل تایید رزرواسیون قابل مشاهده‌اند. دقت داشته باشید که ممکن است کاربر مجبور شود به خاطر فسخ قرارداد هزینه‌ای بپردازد. این هزینه‌ها طبق مقررات هر هتل متفاوت‌اند؛ به همین دلیل به کاربران محترم توصیه می‌کنیم که قبل از تایید کردن هر قرارداد، مفاد آن را به دقت مطالعه فرمایند.
 16. اگر قرارداد توسط مسافر لغو شود، بازپرداخت آن تنها از طریق شماره‌ی حساب یا کارت بانکی که پیش از این توسط وی اعلام شده، خواهد بود. روند بازپرداخت وجه ممکن است تا یک هفته به طول انجامد.
شرایط و ضوابط رزور و خرید چارتر
 1. پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیش‌تری مواجه هستند و در 1 درصد مواقع ممکن است قابل استفاده نباشند، در چنین مواقعی و درصورت خرید بلیط جایگزین، کل هزینه‌ی بلیط جدید به همراه مابه‌تفاوت قیمت آن، از طرف تراول استارت به شما برگردانده خواهد شد. تراول استارت تمام تلاش خود را می‌کند تا این موارد را به صفر برساند.
 2. در صورت کنسل شدن پرواز چارتر ، مبلغ بلیط به‌طور کامل استرداد خواهد شد.
شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما
 1. عملیات خرید بلیط در وب‌سایت تراول استارت ایران مشمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، متعهد می‌شود که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.
 2. مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.
 3. هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد و تراول استارت ایران، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست جریمه هایی که از طرف شرکت هواپیمایی تعیین شده است را پرداخت و یا بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.
 4. بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 5. مسافران نوزاد کم‌تر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیط کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خرید کرد.
 6. در هنگام خرید بلیط رفت و برگشت برای نوزادان و کودکان دقت شود که گروه سنی برای بلیط رفت و برگشت در تاریخ برگشت تغییر ننماید. در غیر این صورت تمامی مسئولیت های مربوطه بر عهده مسافر است.
 7. لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.
 8. پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیط به کاربر اس‌ام‌اس و ای‌میل می‌شود. هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.
 9. هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر، مطابق قوانین ، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه‌ی پول، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) می‌باشد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست و هزینه‌ی بلیط این پروازها در صورت کنسلی به طور کامل پرداخت می‌شود.
 10. لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ی کنسلی را شامل نمی‌شود. در این صورت مسافر فرم درخواست آن‌لاین استرداد بدون جریمه را پر می‌کند.
 11. لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ی کنسلی شود.
 12. خریدار حق تغییر قیمت بلیط، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.
 13. همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.
 14. بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خودِ کاربر خواهد بود.
شرایط خرید بلیط هواپیما در پرواز های خارجی
 1. قبل از رزرو پرواز اعتبار ویزای خود را چک کنید.
 2. در برخی موارد ممکن است صدور بلیط میسر نباشد، در این مواقع هزینه پرداخت شده به طور کامل بازگردانده می شود.
 3. پرواز یک‌طرفه تنها زمانی قابل صدور است که اقامت دائم یا موقت کشور مقصد را داشته باشید.
 4. پاسپورت مسافران آمریکا و کانادا، باید در زمان بازگشت از سفر، حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 5. ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. قبل از رزرو، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید)‌ را چک کنید و در صورت نیافتن اطلاعات کافی، با پشتیبانی تراول استارت ایران تماس بگیرید. در غیر این‌صورت مسئولیت هر گونه مشکلی در این زمینه، به عهده مسافر خواهد بود.
 6. مدت زمان توقف برای ترانزیت در مقصدهای مختلف را قبل از رزرو پرواز چک کنید. زمان توقف ترانزیتی در هر فرودگاه متفاوت است و در صورت جا ماندن از پرواز، حضور با ویزای ترانزیت بیشتر از زمان مجاز، غیرقانونی خواهد بود.
 7. برای محاسبه زمان و جا نماندن از پرواز، به مسافت تا فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه داشته باشید.
 8. با داشتن ویزای آمریکا و کانادا فقط می‌توانید در یک مقصد اروپایی (شنگن)، ترانزیت داشته باشید. برای توقف بیشتر از یک مقصد در اروپا به ویزای شنگن نیاز خواهید داشت.
 9. با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی از سفارت آن گرفته‌اید. برای ویزاهای غیرتوریستی، باید شرایط و نوع ویزا به شما اجازه ورود به کشورهای دیگر را بدهد.
 10. قبل از رزرو بلیط، سن فرزندتان در هنگام خروج و بعد از بازگشت را در نظر داشته باشید تا با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد مطابقت داشته باشد. کودکان زیر ۲ سال٬ نوزاد و بین ۲ تا ۱۲ سال کودک محسوب می‌شوند.
 11. برای کنسلی یا تغییر تاریخ، می‌توانید از طریق ایمیلی که بعد از رزرو برایتان ارسال می‌شود، اقدام کنید.
 12. بار مجاز برای هر ایرلاین، متفاوت است؛ هنگام خرید بلیط، بار مجاز برای هر پرواز را چک کنید.
 13. هزینه کنسلی، تغییر تاریخ و «No Show» (زمانی که مسافر در گیت پرواز حضور پیدا نکند)، متناسب با شرایط اعلام‌شده از طرف ایرلاین و برای هر پرواز متفاوت است.
 14. پس از کنسلی یا «No Show»، بازگشت وجه از تراول استارت ایران بعد از ۳ روز کاری انجام می‌شود.
 15. برای ایجاد هر تغییری در اطلاعات پرواز، لازم است با پرداخت هزینه، بلیط کنسل و دوباره صادر شود. بنابراین در وارد کردن اطلاعات مسافران، دقت کنید.
 16. مسئولیت ایجاد تاخیر در پرواز یا کنسل شدن آن، کاملا به عهده ایرلاین مربوطه است و تراول استارت ایران مسئولیتی در این مورد ندارد.
شرایط و ضوابط رزور هتل
 1. اطلاعات مربوط به هتل‌ها که در این وب‌سایت قرار گرفته، توسط هتل‌ها تولید می‌شود. این اطلاعات شامل قیمت‌های به‌روز شده، خالی بودن اتاق‌ها و... است و مسئولیت صحت آن، بر عهده‌ی هتل می‌باشد. با وجود این که تراول استارت تلاش دارد این اطلاعات را به بهترین شکل ممکن ارائه کند، اما نمی‌تواند صحت و جامع بودن آن‌ها را تایید یا رد کند.
 2. قیمت‌های ارائه شده در این وب‌سایت، مبلغی است که کاربر باید برای کل مدت اقامت و برای یک اتاق بپردازد؛ مگر در قسمت‌هایی که خلاف این مطلب ذکر می‌گردد.
 3. رزرو هتل فقط در برگیرنده‌ی رزرو هتل است و شامل مواردی چون حمل و نقل، پارکینگ، اجاره‌ی خودرو و... نیست؛ مگر آنکه در قرارداد ذکر شده باشد.
 4. استفاده از امکاناتی نظیر خوراکی و نوشیدنی، سونا، جکوزی، استخر، اینترنت و... که در قرارداد هتل ذکر نشده‌اند، هزینه‌ی اضافی در بر دارد. این هزینه‌ها به عهده‌ی وب‌سایت تراول استارت ایران‌دات‌کام نبوده و مسافر موظف است آن‌ها را مستقیما به هتل پرداخت کند.
 5. بر اساس قوانین برخی شهر ها و یا کشور ها گردشگران موظف به پرداخت مالیات و یا عوارض می باشند که هزینه آن در صورت وجود به عهده مسافر می باشد.
 6. زمان ورود/خروج مسافر به/از هتل، در بخش اطلاعات هتل، بخش رزرواسیون و ایمیل تایید رزرواسیون ذکر شده و مسافر موظف است طبق آن زمان‌بندی عمل کند. در غیر این‌صورت، هزینه‌ی آن بر عهده‌ی مشتری بوده و از تعهدات وب‌سایت تراول استارت نیست.